Neden Güven ASA Zeytinyağı?

        Güven ASA olarak misyon ve vizyonumuz her zaman  müşteri memnuniyetidir. Bu bağlamda dünyada Alp Dağlarından sonra en çok oksijen alan ve zeytinyağı üretiminde çok elverişli olan Balıkesir Ayvalık bölgesindeki teknolojinin en son imkanlarıyla kurulmuş olan üretim tesisimiz ile bölgenin en değerli yerlerindeki zeytinliklerimizle  siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Zeytinyağı'nın Tarihçesi

  Zeytinyağının  Hikayesi Zeytin Ağacı ile birlikte başlar.  Geçmişe göz attığımızda   39.000 yıllık zeytin yaprağı fosilleri  Ege Denizindeki Santorini Adasında yapılan arkeolojik çalışmalarda ortaya çıkmıştır.

  M.Ö. 12.000'e ait zeytin ağacı bulgularına Kuzey Afrikadaki Sahra bölgesinde gerçekleştirilen arkeolojik araştırmalarda rastlanmasına rağmen ilk zeytin hasatının hangi uygarlık yada millet tarafından gerçekleştirildiği bilinmemektedir. 

  M.Ö 4500  başlarında Akdeniz'in ortasında bulunan Giritli'lerin zeytinyağını ilk üreten, kullanan ve yayılmasını sağlayan toplum olarak gösterir. Yaklaşık 3000 yıl boyunca Giritli'lerin sahip olduğu ticari filoları zeytinyağının yaygınlaşmasını sağlamıştır.

  Giritlilerin zeytinyağı ticaretinin kanıtı olarak gösterilen 2 metrelik zeytinyağı küpleri ("Pithoi") Knossos ve Faistos saraylarının yıkıntıları arasında bulunmuştur.


 


Yemek Tarifleri
WHATSAPP SİPARİŞ

Hafta içi (08:30 - 17:30)
saatleri arasında WhatsApp üzerinden de sipariş verebilirsiniz.

0530 144 90 98
MÜŞTERİ HİZMETLERİ

Hafta içi (08:30 - 17:30)
saatleri arası hizmet veriyoruz!

444 69 62

Güven Asa E-Katalog Güven Asa E-Catalogue